Joga jest dobra na wszystko

Home / Aktualności / Joga jest dobra na wszystko

Joga jest ścieżką samorozwoju, której korzenie sięgają najstarszych dziejów człowieka. To połączenie ciała, umysłu i duszy. Joga to filozofia życiowa, która ułatwia samodoskonalenie i wewnętrzny rozwój. Od września zapraszamy na zajęcia jogi w Academia Gorila Skierniewice z Moniką Kwiecińską.

Monika Kwiecińska, choreoterapeuta, trener fitness oraz trener i praktyk hata i ashtangi jogi od blisko 20 lat pisze:
Z jogą zetknęłam się po raz pierwszy na studiach i od tego czasu jest częścią mojego życia. Praktykuję hatha jogę głównie korzystając z metod Iyengara oraz Ashtangi jogi, od blisko 20 lat. Moi pierwsi nauczyciele to m.in. Lesław Kulmatycki, Florian Szałkiewicz. Od lat pogłębiam swój warsztat pracy uczestnicząc w różnych szkoleniach i warsztatach wyjazdowych. Obecnie wsparciem i inspiracją na mojej drodze jest Arkadiusz Tobero , nauczyciel metody B.K.S Iyengara, doktor filozofii,  psychoterapeuta.

Na przestrzeni lat zetknęłam się i praktykowałam różne metody jogi (acro joga, joga nidra, radża joga, ostatnio aerial joga i joga śmiechu ), jednak to co da mnie najważniejsze w praktyce, a mianowicie aspekt prozdrowotny i terapeutyczny odnajduję w metodzie Iyengara. Od wielu lat dzielę się swoją praktyką z osobami, które w codziennym życiu szukają więcej harmonii i świadomości siebie. Prowadzę zajęcia grupowe i indywidualne dla osób zdrowych i z różnymi schorzeniami psychofizycznymi.

Jogę można łączyć z innymi aktywnościami, jest dla nich doskonałym uzupełnieniem. Przez wiele lat oprócz pracy zawodowej prowadziłam intensywne zajęcia fitness. Obecnie skupiłam się na prozdrowotnych i terapeutycznych aspektach ruchu , oddechu, uważności i świadomości siebie.”